Команда "Профі - Арт", Великоолександрівська ЗОШ №2

Читати

НАРИС
Берегти ліс – наш спільний обов’язок
Цей  ліс  живий.  У  нього  добрі  очі.
                                                                Шумлять  вітри  у  нього  в  голові.
                                                               Старезні  пні,  кошлаті  поторочі,
                                                           літопис  тиші  пишуть  у  траві.
                            Ліна Костенко
Лісове господарство Великої Олександрівки бере свій початок із далекої давнини. Робота працівників лісу пов’язана з відновленням, охороною та доглядом за лісових насаджень, котрі завжди слугують пишною окрасою, будь-якого куточку нашої планети Земля. Саме для того, аби повноцінно доглядати зелені ресурси, у лісовому господарстві працюють люди різних професій: лісники, лісоруби, техніки, інженери та ін., котрі, як ніхто інший, знають про справжнє життя лісу.

Тож, озираючись у минуле, можна побачити чимало звершень  і досягнень, які належать працівникам та ветеранам і нашого Великоолександрівського держлісгоспу. Можна лишень уявити, стільки десятків, сотень тисяч, а то й мільйонів молодих саджанців було висаджено на теренах рідного району за довгий час існування підприємства. У 2011 році йому виповнилося 50 років із моменту заснування. Півстоліття, звичайно, солідний вік, котрий викохав чимало добросовісних, порядних професіоналів у галузі лісового господарства.
Сьогоднішня наша історія пов’язана з людиною, що має безпосереднє відношення до окультурення та примноження земельного багатства нашого мальовничого Приінгулецького краю.
Віктор Олександрович Павлушенко – майстер лісу, лісівник за покликанням, як його називають колеги. Адже неповторні розкішні краєвиди Великоолександрівщини стали для нього дійсно рідними, до котрих він прикипів серцем ще з дитинства. У 1989 році у зв’язку з аварією на Чорнобильській АЕС та її наслідками сім’я Павлушенків переїхала до смт Велика Олександрівка Херсонської області на постійне місце проживання.
Закінчивши у 1989 році Великоолександрівську СШ №1, вступив до Дніпродзержинського колегіуму фізичного виховання. У 1999 році закінчив ДКФВ, здобувши спеціальність викладача фізичного виховання та спорту. 2002 року був призваний   до лав Збройних сил України. У 2003 році Віктор Олександрович вступив до миротворчого контингенту України в республіку Ірак. У 2004 році, після закінчення місії в Іраку, йому присвоєно статус учасника бойових дій. Із 2007 року одружений, має сина. На сьогодні він є студентом VІ курсу Харківського національного аграрного університету ім. В.В.Долугаєва, факультету «лісове-садово-пракове господарство» та працює добрим і дбайливим господарем Великоолександрівського лісництва протягом останніх років. Він намагається разом зі своїми співробітниками повною мірою долучатися до повсякденних професійних справ, аби наші ліси, дійсно, були «зеленими легенями» довколишнього  середовища. На сьогодні під пильним наглядом Віктора Олександровича знаходяться 2547 га зелених насаджень, у тому числі 3 обєкти природоохоронного фонду: Недогірський, Новодмитрівський ліси та ліс із ганою назвою «Летючі піски». Для того, аби  мальовничі куточки Великоолександрівщини завжди приваблювали своїх гостей зеленою багатою розкішшю, майстри лісу щороку насаджують нові молоденькі деревця. Приміром, сосною кримською було засаджено 14,8 га угідь лісництва, приживлення якої сягнуло 80%. Планується доповнити зелений фонд молодими саджанцями на площі 200 га.
До опалювального сезону працівниками заготовлюється близько 1000 кубів  деревини для потреб населення та різних державних установ. Крім того, лісовою охороною проводяться рейди з метою виявлення порушників правил пожежної безпеки в лісі, а також тих «добродіїв», що чинять самовільну вирубку дерев.
«Ми хочемо, щоб наші ліси завжди були найкращим місцем відпочинку жителів та гостей рідного краю. Але наша праця буде марною, якщо кожен із нас не турбуватиметься про такий чудовий скарб, дарований нам природою. І пам’ятайте, що ліс – це наше найбільше природне багатство, запорука екологічної безпеки, пріоритетна складова народногосподарського комплексу і основа екологічної стабільності країни. Збереження, примноження, дбайливе і раціональне використання цього безцінного національного скарбу – обов’язок не лише лісників, а й громадськості, кожного із нас», - зауважив В.О.Павлушенко.

Отож і справді, приєднуючись до слів лісничих, закликаємо кожного з вас любити рідну землю, дбати про мальовничі куточки нашої малої Батьківщини, а ще  поважати працю тих, кого ми називаємо працівниками лісу!

Професіограма
 „Лісничий”

Загальна характеристика професії.
            Лісничий – це безпосередній організатор лісогосподарського виробництва і керівник основного структурного  виробничо-територіального підрозділу держлісгоспу – лісництва.   
         За класифікацією Є.О. Климова, професія лісничого відноситься до типу "людина-природа". Ця група професій вимагає від особистості чуйного, дбайливого ставлення до всього живого, зосередженості, врівноваженості, прагнення до створення прекрасного у природі. Найкраще працюють у лісництві люди, які люблять рослини, ставляться до них, як до живих істот, турботливі, уважні, вдумливі та терплячі.
Професія лісничого  - одна з найдавніших. У житті наших предків ліси відігравали величезну роль як місце сховища. Полювання та інших промислів.
Оселі наших предків – „городища”, були острівцями серед лісу, огородженими обороннимвалом або полями. Наші предки зростали в лісі, і, мабуть, жодна із природних стихій не вплинула у такій мірі на їх побут як ліс. Деревина є сировиною, придатною відразу до використання, і будь-який шматок загостреного заліза, насаджений на держак, перетворює її у цінність первісного існування.
Ліс зустрічав українця під час появи на світ і безвідлучно супроводжував його через усі вікові етапи: люлька немовляти і перше взуття, горіхи і ягоди, банний віник і сопілка, скіпка на вечоницях і розфарбована вісільна дуга. Пасіка і гриби. Дичина і хутро. Нарешті, і труна для небіжчика, і хрест, і ялинковий вінок на могилі.
Зараз, як ніколи раніше, зростає цілюще, естетичне та загальнокультурне значення лісу. Вепоху науково-технічної революції особливо важливе спілкування з природою: це відпочинок та оздоровлення організму людини.
Соціально-економічне значення професії лісничого важко переоцінити. Йому належить одна з провідних ролей у забезпеченні охорони лісу-витвору людських рук.  Зберігати та приумножувати лісові багатства – одне з актуальних завдань. І тому професія лісничого сьогодні є потрібною, важливою і гуманною. Ліси України є її національним багатством і за своїм призначенням і місцерозташуванням виконують переважно екологічні (водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні), естетичні, виховні та інші функції, мають обмежене експлуатаційне значення і підлягають державному обліку та охороні.
         Діяльність.
         Головний зміст діяльності лісничого – посилення водоохоронних, захисних, кліматорегулюючих, оздоровчих та інших корисних природних властивостей лісу, а також раціонального використання, збереження та збільшення лісових багатств.
Функції, які здійснює:
v Організовує  облік лісового фонду
v Складає проекти лісових культур та визначає ділянкки, якімають бути закультивовані лісом
v Забезпечує потрібною кількістю посівного та садивного матеріалу
v Організовує підготовку грунтів під лісові насадження здійснює заходои щодо сприяння відтворенню лісів
v Забезпечує проведення робіт щодо заліснення ярів, балок, пісків, берегів, річок тощо
v Організовує роботи з добору, відводу і формування лісонасінницьких дільниць з проведенням комплексу заходів із догляду за ними в разі орієнтації лісництва на ведення лісонасінницького господарства
v Забезпечує підвищення продуктивності лісів
v Здійснює відведення лісосік на місці
v Забезпечує проведення рубок, догляду за лісом, санітарних рубок
v Забезпечує проведення лісогосподарських заходів та здійснення лісництвом лісового користування  з урахуванням необхідності збереження сприятливих умов для життя диких тварин. А також контроль з цією метою за підприємствами і організаціями-лісокористувачами
v Здійснює контроль за веденням мисливського господарства підприємствами, огранізаціями і установами на закріплених за ними угіддях у зоні діяльності лісництва, а також за виконанням ними правил і дотриманням термінів полювання тощо.
         Вимоги професії до працівника
         Успішне виконання лісничим своїзх обовязків немислиме без доброго розвитку образної, зорової, рухової, довготривалої та оперативної памяті. Вмыння логычно аналызувати явища, реальну ситуацыю та робити правильны та логычны висновки.
         Лісничий нерідко змушений приймати рішення в умовах обмеженого часу на фоні високого емоційного навантаження, у стресових ситуаціях. Тому для нього вкрай важливо мати такі риси:
v рішучість,
v самовладання
v емоційна стійкість
v сміливість
v винахідливість
v витривалість.
     Оскільки  лісничий – це керівник певного колективу, він повинен бути не тільки добрим господарем, кваліфікованим спеціалістом, але й мати організаторські здібності, вміти підбирати кадри, контролювати їх діяльність, демонструвати підлеглим приклад ставлення до роботи, бути дисциплінованим та старанним.
     Успішне виконання лісничим поставлених перед ним завдань немислиме без комунікативних здібностей, які повинні бути розвинені не нижче середнього рівня.
     Відповідальність, яка повязана з професійною діяльністю лісничого, вимагає від нього схильності до порядку, ретельності, пунктуальності.
     Лісничий повинен мати естетичний, художній смак.
     Професія лісничого вимагає від нього:
v чесності
v добросовісності
v порядності
v принципоівості
v непідкупності
v непримиренності до розкрадачів лісу та порушників правил пожежної безпеки в лісі

         Протипоказання до навчання та виконання професійних обов’язків.
v Медичні протипоказання
v Відсутність інтересу до природи, лісу
v Слабкий розвиток сенсорно-перцептивних якостей та зорового сприйняття
v Недостатній рівень уваги, памяті та логічного мислення
v Недостатній розвиток таких якостей, рішучість , самовладання, витривалість
v Відсідність або слабкий розвиток вміння орієнтуватися у просторі
v Нечесність
v Безпринципність
v Недобросовісність
v Непорядність
         Навчання.
         Підготовка лісничих здійснюється у:
v Державній агроекологічній академії України у місті Житомирі
v Національному аграрному університеті у місті Києві
v Українському державному лісотехнічному університеті у місті Львові

 На навчання приймаються громадяни, які мають повну загальну середню освіту. 

Немає коментарів:

Дописати коментар